Без категорії

БФ прийняв участь у бговорення методології звіту «Перекладання відповідальності: економіка локалізації допомоги в Україні» авторки Кортні Кебот Вентон

У понеділок, 28 жовтня, мала нагоду приєднатися до онлайн презентації та обговорення методології звіту «Перекладання відповідальності: економіка локалізації допомоги в Україні», авторка якої Кортні Кебот Вентон розкрила шляхи, за допомогою яких вона та її команда змогли проаналізувати дані, щоб дійти до висновків у доповіді.
Дослідження Passing The Buck Ukraine є спільним зусиллям The Share Trust та Refugees International за підтримки Центру Філантропії при Лихах (CDP). Звіт, як зазначає її авторка, ґрунтується на репрезентативній вибірці фактичних бюджетів Українського об’єднаного фонду UNOCHA на базі країни (CBPF) за 2023 рік, що становить 30% від загального обсягу фінансування ООН, міжнародних та місцевих неурядових організацій.
Одним із головних висновків авторів даного дослідження, є те, що передаючи більше фінансування та повноважень приймати рішення місцевим учасникам, донори можуть залучити значні ресурси, які вкрай необхідні для поточних гуманітарних потреб і потреб розвитку в Україні.
Проте, визначається в доповіді, попри зобов’язання спрямовувати міжнародну допомогу на місцевих виконавців, програма локалізації просувається повільно на глобальному рівні. Лише 1,2% глобального фінансування гуманітарної допомоги в 2022 році пішло безпосередньо місцевим і національним організаціям. Ця тенденція повторилася і як реакція на кризу в Україні, де лише 0,07% фінансування надійшло безпосередньо місцевим виконавцям. Фінансування місцевих організацій показало високу економічну ефективність, і це дає змогу направляти більше коштів тим, хто найбільше постраждав від криз.
Автори надали повний звіт, з яким можна ознайомитися за посиланням у коментарях.
Аналізуючи стан у нашій країні маю відмітити, що серйозність гуманітарної кризи продовжує загострюватися в Україні, і це пов’язано зі зростаючою втомою міжнародної спільноти продовжувати фінансувати гуманітарну допомогу в Україні.
У 2022 році ми бачили величезну підтримку України. Проте ця підтримка змінилася, бо зменшилася увага до України в медіа. Сьогодні у новинах західного світу домінують інші теми: ситуація в секторі Гази, проблеми в Африці та інших регіонах, що впливає на свідомість людей. Україна більше не перебуває на першому плані в медіа, як це було у 2022 році.
Спираючись на фактаж роботи благодійного фонду «Вільні та щасливі», який як і багато громадських організацій в Україні, що працюють у гуманітарній сфері, створився на основі волонтерських ініціатив, маємо наступні висновки.
Реалізація своїх проєктів була направлена на надання гуманітарної та психологічної допомоги усім, хто постраждав внаслідок війни. На третьому році війни постають нові виклики: потреба чіткого планування, виникає питання, як отримати потрібні для роботи фінансові засоби, відповідаючи стандартам і принципам, встановленим міжнародною гуманітарною системою.
Незважаючи на ці труднощі, фонд продовжує працюють у сфері гуманітарної допомоги. Я вдячна нашій команді фонду: їхня сила, жертовність і відданість у допомозі тим, хто постраждав від наслідків війни викликають глибоку шану.

Залишити коментар

Ваш коментар
Всі коментарі проходять модерацію.