Без категорії

Як страждають від війни маленькі українці

Станом на сьогодні. 600+ днів повномасштабного вторгнення, 9 років великої війни.
Частина території нашої держави незаконно анексована та тимчасово окупована рф, на частині ведуться бойові дії. Початок активних бойових дій після 24 лютого 2022 року, запровадження воєнного стану в Україні спричинили масове переміщення – громадяни лишають свої домівки в пошуках безпеки та захисту. Наразі кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в країні сягає 4,9 млн. осіб.
Три мільйони наших дітей страждають від війни в Україні. Понад два мільйони – переселенці і біженці.
Згідно з даними ООН, щодня в Україні гине двоє дітей, а четверо отримують поранення, в тому числі від мін, залишених орками. Такого не було з часів другої світової війни.
За даними державного порталу розшуку дітей «Діти війни» на станом 4 грудня 2023 року: загиблих – 511 дітей, поранених – 1152, , зниклих – 2237, знайдених – 21074, депортованих або примусово переміщених – 19546, повернених – 387, постраждалих від сексуального насильства – 13.
Головна мета фонду є допомога і турбота про дітей, що лишились дитинства, а також їх батьків, опікунів, вчителів, що вимушено переїхали зі своєї домівки через війну. Нашими психологами, які працюють під егідою фонду, розроблено проєкти, які допомогають дітям повернутися до мирного життя.
​Зважаючи на ментальне здоров’я дітей, неможливо не зробити також наголос на вельми важливій психологічній підтримці жінок при надії, які, навіть у карколомні часи, в кризовій ситуації війни, продовжують життя, націю, народжуючи нових українців. Психологами фонду надається своєчасна, якісна, професійна допомога вагітним та породіллям, бо її відсутність, у складних умовах психоемоційних навантажень, ймовірно, матиме наслідки не лише у сьогоденні, а для нащадків. Бути корисними майбутнім мамам та тим, хто ними став нещодавно.
Психологічна підтримка дітей має своє продовження. Діти через 5- 10 років самі стануть батьками нової генерації, яка буде вирішувати майбутнє України.

Залишити коментар

Ваш коментар
Всі коментарі проходять модерацію.