Без категорії

Принципи меморіалізації сучасної російсько-української війни

У серпні поточного року тривало обговорення девʼяти принципів меморіалізації сучасної російсько-української війни, які запропоновані 2 серпня 2024 року головою Українського інституту національно памʼяті Антоном Дробовичем.
На думку автора йдеться про рамковий документ, який формулює насамперед для державних установ та органів місцевого самоврядування ті принципи й аспекти, на які варто зважати під час створення проєктів, меморіальних просторів чи запровадження традицій на вшанування оборонців України, жертв війни та збереження памʼяті про неї.
Під час обговорення публікації про принципи зібрала десятки коментарів та відгуків, але належним чином офіційно до Українського інституту національної пам’яті надійшло чотири пропозиції по суті питання. Серед цих небагатьох був і Благодійний Фонд “Вільні та Щасливі”.
Дослівно цитуємо:
«Благодійний фонд «Вільні та щасливі» запропонував «принцип гласності та врахування пропозицій щодо форми та способу меморіалізації від пересічних українців та громадських активістів як повноправних суб’єктів політики національної пам’яті». Цю пропозицію враховано по суті та редакційно. Принцип прозорості та ясності, який і передбачає, що меморіалізація війни має бути зрозумілою, гласною та широко прокомунікованою, змінено на принцип відкритості та ясності. Потребу включати громадян як повноправних суб’єктів у процес меморіалізації відображає та враховує принцип широкої залученості.
Оновлений варіант принципів меморіалізації сучасної російсько-української війни оприлюднено на сайті Українського інституту національної пам’яті.
Редакцію документа, після першого етапу обговорення, що тривав упродовж серпня 2024 року, можна завантажити у першому коментар

Залишити коментар

Ваш коментар
Всі коментарі проходять модерацію.